Priama reč na utorok 2
Dnešný úryvok z rozhovoru si dáme ako takú malú hádanku. Pochádza z roku 2007 a skúste si tipnúť, kto to povedal:
„Když lidé, kteří jdou do politiky, tvrdí, že chtějí zlepšit život svých spoluobčanů, je to obvykle jen obal. Obsahem je především osobní zájem, který se týká moci, pak zájem ekonomický a konečně zájem skupiny, která za nimi stojí; pomohla jim, aby naplnili svoje ambice, a oni teď musí pomoci jim naplnit jejich zájmy. Hybnou silou jsou zájmy, ne veřejný prospěch. Politické strany jsou tak napůl společnosti s ručením omezeným a napůl mafie. Mafie, pokud jde o presonální politiku, o rozdělení funkcí, a společnosti s ručením omezeným, pokud jde o plnění závazků, které dali voličům.
A tak jsem si řekl, že když už mám sledovat svoje ekonomické zájmy, je lepší podnikat a že na to existuje sféra, kde je to legitimní, kde není třeba maskovat skutečné zájmy. Tím to pro mě definitivně skončilo, nikdy se k tomu nevrátím v žádné formě. Nedělal bych už ani starostu na vesnici.“
lojzo | 21. 1. 2014 Ut 10:50 | Hádanky História Zábava | 50 komentárov
Komentáre
Pri komentovaní vás prosíme o dodržiavanie elementárnych zásad slušnosti.
Pokiaľ neviete, aké to sú, asi vám niet pomoci, ale predsa len - skúste pozrieť do záveru tohto článku.
Tak to tedy nevím. Řeč je to velice uvědomělá a řekl bych, že to byl pán Kňažko. Jen mě mate ta čeština.
mňa to zaujíma kvôli Lojzovi, ale kto to povedal, tak to teda nemám tušenia. btw, mám dojem, že sú to spoločnosti nielen s ručením, ale aj s myšlením omezeným…
[4] no ty si sem dal tú hádanku, tak sa ju snažím uhádnuť. alebo aspoň obkecať lebo je tvoja. môj „úprimný záujem“ o politiku predsa poznáš
Ešte nejaké tipy?
Šup-šup, lebo už to dlho tajiť nevydržím!
Jejdamane, si nepamatuju, co jsem sama řekla včera, natož, co řekl někdo jiný před sedmi lety, a ještě ke všemu, kdo to byl. Ale gratuluji, lojzo, podařilo se ti najít formu soutěže, ve které zaručeně nezvítězím!
No dobre, tak prezradím: Pravdu má Jago, povedal to Milan Kňažko, jeden z kandidátov na funkciu slovenského prezidenta v blížiacich sa voľbách.
Po česky je to preto, lebo som citoval podľa knižky Na plovárně 3 (s podtitulom Dalších 26 televizních rozhovorů Marka Ebena, které vybral a pro knižní vydání zpracoval Jiří Janoušek).
Kto by chcel vidieť viac, televízny zostrih tohto zaujímavého rozhovoru si môžete pozrieť tu
Jago samozrejme vyhráva peknú pesničku, len musím nejakú vhodnú nájsť.
Takže odmena pre víťaza Jaga v podaní samotného autora výroku.
Bravo, Jago!!!
Hernajs, ale ten obsah jaksi nekoresponduje se současným snažením pána Kňažka!
[15] lojzo: Já si to myslel, že to bude tenhle pán, když se vám blíží prezidentské volby. A představ si, že se to dá i vygůglit. Sice těžce, ale dá.
Jinak to video je velice pěkně sestříhané, občas to vypadá, jako by na těch starých záběrech i zpíval.
[18] Ten na to opravdu vypadá!
Ale musím říct, že Milan tím stoupl v mých očích. A to jsem ho měla ráda i předtím ;)
A ehm, nevylučujou se ty dvě věci navzájem, tak trošku? – "Nedělal bych už ani starostu na vesnici.“ a povedal to Milan Kňažko, jeden z kandidátov na funkciu slovenského prezidenta v blížiacich sa voľbách.
[24] „politika není můj hrneček kafíčka“ ani môj. on je to aj dosť blbě stráviteľný hrneček
[20] toto aj celý tento článok krásne vykresľuje absurdnosť záhadnej veci zvanej politika, ktorú môže čudujsasvete robiť hocikto hocikde a absolútne bez akéhokoľvek príslušného vzdelania (a to aj dnešnej dobe, keď pomaly už aj kozmetička podlahových krytín potrebuje mať štyri vysoké školy.....)
[26] Myslím, že můj příští obrázok na pondelok bude docela výstižný.
[22] hahahahaha, v dnešní době můžeš prezidentovat, starostovat, bačovat a ještě při tom můžeš přednášet na VŠ včetně esemeskování. Doba dravá a žádá si multifunkční přístup.
No Kňažka by som fakt NIKDY nevolil, …ale ak bude stáť v druhom kole proti hranolovi on, poviem si: nikdy nehovor nikdy…No a čo, to len politici môžu byť darebácki prevracači kabátov? Čo som ja menej ako oni?
[29] Mám pocit, že u ktoréhokoľvek kandidáta (v akýchkoľvek voľbách), ktorého človek bližšie pozná, si povie – „tohto nikdy nie“. A potom volí tých, čo nepozná… dúfajúc, že sú lepší. Obvykle nie sú. :-/
Ale jaké má pěkné tetování – to by mohlo při volbách zabrat.
[32] Myslíš, že to tak bylo ve vašem kraji i v případě Mariana Kotleby?
[42] Myslím, že do veľkej miery áno. Súhlasím s tým, čo sa písalo v rôznych médiách po voľbách – že zvolenie Kotlebu je protestom proti „tradičným politickým stranám“. Ľudia hľadali alternatívu. Aj ju našli, ale z môjho pohľadu veľmi zlú. :-/
Pani Eugénia Kňažková o svojom manželovi:
- Ako vás požiadal o ruku?
- Jedného pekného dňa som sa zobudila a na nočnom stolíku bol formulár na uzatvorenie manželstva.
(Zdroj)
[45] Jestli měla otevřené okno, musel ho přinést jedině poštovní holub.
[48] Vzhľadom na to, že pre pána Kňažka je to už tretie manželstvo, zrejme si svoju porciu romantiky vyčerpal už predtým.