Prelet Nízkymi Tatrami 2012 - 1.časť

Tak nastal deň-D ! Po celoročnej príprave sme ešte obaja potrebovali nájsť voľno v práci, dobré počasie a ubytovanie v blízkosti štartu. Až do minulého piatku nás držala v šachu predpoveď počasia, potom „vybuchlo“ ubytovanie, ale priatelia nám v priebehu jedného dňa zabezpečili nové, priamo na Šumiaci, čo sa neskôr ukázalo pre Prelet ako úplne ideálne. Celý deň som „z taktických dôvodov“ nemal kávu. Ten útlm možno spôsobil, že som si zabudol vo vlaku paličky, ale na druhej strane možno aj to, že som si večer iba nastavil budík na 01:15 a reálne už okolo 20tej som spal…

Ráno. Teda vlastne ešte noc. Ale „ono sa to zobudilo“ úplne samo! 00:57som otvoril oči a bol som úplne do ružova vyspatý :-) Ešte som zo slušnosti počkal na budík nech si zapípa a vstal som. Umyť, obliecť, pobaliť veci do ruksaku, niečo malé zjesť, zapnúť GPS a 02:00 ŠTART !!!

prelet01

Prvé stúpanie – Kráľova Hoľa. Hneď na úvod 1061m výškových metrov. Zo Šumiaca vedie hore široká rovná cesta, takže ideme vedľa seba a naše čelovky ju spoločne v dostatočnej miere osvetľujú. Našli sme si spoločné tempo, pri ktorom sa dá ešte prehodiť pár slov, aj keď sú úseky, hlavne v hornej časti, kde len šlapeme a dýchame. Na reči nezostáva kyslík … Na hrebeni je chladno, počítam 3–4 stupne, trochu fúka. Prezlečieme si suché veci a hneď pokračujeme. 

Na hrebeni – Orlová. Fúka už dve trochy, pomôže vetrovka s kapucňou. Svitá. Vypíname čelovky. To normálne svetlo má aspoň pre mňa neuveriteľný efekt. Klesáme dole z hrebeňa, prestáva fúkať, akosi podvedome zrýchľujeme.

Prvé zastavenie – Andrejcová. Naozaj len zastavenie na 15 minút, kým naberieme vody do fliaš. Bude nasledovať dlhý úsek bez prameňov, začne svietiť slnko, takže sa treba poriadne napiť a nabrať všetky fľaše úplne doplna…

Prvý medzičas 20km – sedlo Priehyba. Náročný zostup o celých 500m nižšie. Úzky chodníček plný kamenia, skál a koreňov. Naozaj treba dávať pozor, kam človek položí nohu. Ale dole prichádza skvelá správa – náš medzičas je o 1:30 lepší, než medzičas na mape! A obaja sa cítime úplne v pohode !!! Už je ráno, slnko začína hriať, zhadzujem termoprádlo, obliekam si obyčajné tričko. 

Prvá chuťovka – stúpanie na Kolesárovú. Podľa mapy je to 300 metrové stúpanie. Nad mapou som si vravel – pohoda. Ale keď teraz stojím v sedle Priehyba a vidím to v reále – ufff. Je to asi dvakrát tak strmé, ako schody do tibetského chrámu Potala v Lhase. A myslím že ani Schody do neba od Led Zeppelin niesú také strmé ;-) No poďme! Nádych-krok, nádych-krok , nádych-krok , … a sme hore.

Úsek plný otáznikov – Kolesárová-Ramža. Podľa mapy 12km lesom, v reále 12km polomy. Totálny chaos, zúfalé značenie, polámané, popílené stromy, konáre, neustála zmena výšky a smeru trasy, prekračovanie a podliezanie popadaných stromov. Keby som tadiaľto išiel sám, tak sa aspoň 10krát stratím … Asi trikrát priamo na turistickej značke lesáci „chránia“ naše lesy. Musíme počkať, kým lesný traktor lanom vytiahne hore svahom práve spílený strom, potom sa prebrodíme cez popílené konáre a dole nám jeden z lesníkov musí ukázať, kade pokračuje cesta. Asi 100metrový úsek medzinárodnej  diaľkovej turistickej trasy E8 práve zmizol :-| Je pred obedom, slnko chvíľkami zájde za oblaky, ale to len vtedy, keď ideme lesom. Akonáhle nás nekryjú stromy, ujo Murphy mu dá znamenie a slnko na nás pečie a usmieva sa … Došla mi voda – to nieje dobré :-| 4 litre, ktoré som si nabral na Andrejcovej som za 5 hodín vypil. Pepa sa so mnou podelí s posledným litrom svojej vody, musí nám to vydržať až na Čertovicu…

Druhý medzičas 40km – Za Ramžou už je to znova normálny turistický chodník, takže druhým medzičasom v Bacúšskom sedle sme preleteli tak rýchlo, že som si ho ani nestihol zaznamenať … Prichádzame do sedla Za Lenivou, kde sa nám ukazuje úchvatný pohľad na Lajštroch a majestátny masív Ďumbiera. Posledné 2 kilometre mierneho klesania po štrkovej lesnej ceste a sme v polovici nášho Preletu – na Čertovici.

Sedlo Čertovica – rozhodnutie. Počas tých posledných 2 kilometrov mi prešla hlavou celá dnešná trasa. Nočné vstávanie, pohodový rýchly výšľap na Kráľovú hoľu, chlad na hrebeni, premeň na Andrejcovej, stupák na Kolesárovú, polomy pred Ramžou, prázdny vak s vodou, únava, … Asi 15 minút to bol ťažký súboj môjho rozumu s mojim ješitným egom. Rozum zvíťazil : „Pepo – ja na Čertovici končím!" Cítim, že som minul tak 75% energie. Určite by som ešte vyšiel na Ďumbier, ale tam by som bol so silami úplne na konci. A ísť potom v noci dole z Chopku na Donovaly by bolo totálne nezodpovedné. Jednak by sme išli pomaly ale hlavne každým krokom by hrozilo obrovské riziko môjho pádu a zranenia. Nie, nie – rozum zavelil : „na Čertovici košo končí !!!“ Aby som prešiel takúto trasu, musím byť lepšie pripravený.

***

pridávam zaujímavú tabuľku s časmi v jednotlivých bodoch trasy. Je z nej krásne vidno, že sme išli naozaj rovnomerným tempom a keď sa dalo, trošku sme zrýchlili …

čas
podľa mapy skutočnosť sme rýchlejší
Šumiac 2:00
Kráľova hoľa 4:59 3:45 1:14
Orlová 6:04 4:50 1:14
Andrejcová 7:30 6:00 1:30
Kolesárová 10:25 8:50 1:35
sedlo Oravcová 10:48 9:15 1:33
Zadná Hoľa 11:35 10:00 1:35
Ramža 13:36 12:00 1:36
Čertovica 15:34 13:38 1:56

Komentáre

Pri komentovaní vás prosíme o dodržiavanie elementárnych zásad slušnosti.
Pokiaľ neviete, aké to sú, asi vám niet pomoci, ale predsa len - skúste pozrieť do záveru tohto článku.

pepa | 11. 8. 2012 So 20:03 |   [1]

Velké poděkování všem, kteří nás podporovali! :-)

reagovať

Bohdanweb | 11. 8. 2012 So 20:14 |   [2]

Košo, klobouk dolů, statečné a zodpovědné rozhodnutí. A i tak skvělý výkon, já bych to nedal. :)

reagovať

pepa | 11. 8. 2012 So 20:25 |   [3]

Kdyby ses ještě někdy rozhodl, košo, „jít do toho“, půjdu s tebou. Ale naposledy!

reagovať

košo | 11. 8. 2012 So 20:29 |   [4]

[3] ja už som rozhodnutý ! ;-)

reagovať

Oby | 11. 8. 2012 So 21:43 |   [5]

„…široká rovná cesta…“ „…ideme vedľa seba a naše čelovky ju osvetľujú…“ „…Svitá…“ „…úchvatný pohľad na Lajštroch a majestátny masív Ďumbiera…“ – Kde jsou fotky ? Taky bych se chtěla pokochat… ;-)

reagovať

lojzo | 11. 8. 2012 So 21:45 |   [6]

[5] Fotiek sa asi nedočkáš, keďže foťák si so sebou nevzali. Ibaže by ich niekto cestou odfotil. ;-)

reagovať

Oby | 11. 8. 2012 So 21:49 |   [7]

[6] Šmarjá, to neměli sebou mobil? Co kdyby se jim něco stalo? 8-O

reagovať

lojzo | 11. 8. 2012 So 21:52 |   [8]

[7] Šmarjá, mobily so sebou mali, aj keď teda netrúfnem si odhadnúť, na koľkých percentách trasy by chytili signál. Ale mobily sú na telefonovanie, nie na fotenie, predsa! ;-)

reagovať

Oby | 11. 8. 2012 So 22:01 |   [9]

[8] No, už jsem pochopila z druhé poloviny „preletu“, že prinejmenším pepa u sebe mobil měl. To jsem si původně myslela taky, že mobily jsou jenom na telefonování. :-D

reagovať

Oby | 11. 8. 2012 So 22:04 |   [10]

„… rozum zavelil : „na Čertovici košo končí !!!“ …“ – A pokluše zpátky na Šumiac. :-D

reagovať

Oby | 11. 8. 2012 So 22:29 |   [11]

„…som si zabudol vo vlaku paličky…“ – Obdivuhodné ! Zapomenout ve vlaku berle… a plahočit se až na Čertovicu bez nich. 8-O :-D

reagovať

Oby | 11. 8. 2012 So 22:30 |   [12]

„…som „z taktických dôvodov“ nemal kávu…“ – Hm, jenom jestli sis ji nezapomněl ve vlaku. ;-)

reagovať

kety | 12. 8. 2012 Ne 10:49 |   [13]

Tak jako tak jsi skvělý, košo. Dovedu si představit, že Tě to hodně mrzelo, žes dál nemohl, ale příště to určitě vyjde. Taky jsem to kdysi zažila (samozřejmě nesrovnatelně méně náročný výstup) v Roháčích, kdy jsem byla na pokraji sil a dál to zodpovědně nešlo. Bylo to pro mě o to horší, že moje holky strašně toužily túru dokončit, těm síly nechyběly, a já jsem jim to takhle pokazila… Ale představa, že bych se jim někde „zasekla“ a způsobila problém, mě zadržela. A že by se Pepa příští akce vzdal, to považuju za opředem vyloučené. To by mu křídla, eh – vlastně nohy – nedovolily. Chodit po horách je pro něho totéž, co dýchat… ;-)

reagovať

Oby | 12. 8. 2012 Ne 13:30 |   [14]

[13] Kety, kde jsou všichni ? Je tu po tom přeletu nějak pusto… 8-O Buď ještě oslavujou, že to, jak borci tak technická podpora, celé fyzicky i psychicky ukočírovali, nebo neodolali a dali si repete. :-D
Máš pravdu, košo je formát. :-) Pro chlapa to jistě musí být tvrdý boj sám se sebou přiznat sobě a pak ještě i druhému, že to momentálně prostě nedá. Jak se znám, já bych se vyštrachala až na Ďumbier, a zbytek cesty by mně Pepa musel nést na zádech. ;-) Já jsem nikdy v horách žádné extrémní výstupy a pochody přes ******** úseky nepodnikala, takže tenhle druh vyčerpání mě minul. Ale jednou jsem se ztratila podnikové výpravě někde v okolí Kriváně, tuším. Naštěstí se tehdá se mnou ztratil i jeden moc hezký kluk, takže to ani moc nevadilo. :-D

reagovať

kety | 12. 8. 2012 Ne 13:38 |   [15]

[14] Jen jestli jste se neztratili cíleně? :-D Myslím, že všichni sledují olympiádu, momentálně maratónský běh, a jsou rádi, že nohama kmitá někdo jiný! :-D

reagovať

Oby | 12. 8. 2012 Ne 13:51 |   [16]

[15] :-D Jak cíleně ? Nééé, my jsme jenom seděli na vršku skály, koukali dolů a požírali jablíčka, co jsem měla sebou k obědu. Zbytek výpravy se zvednul, že se jde dál, no a my, že teda taky půjdeme. Nastoupili jsme na pěšinku, kudy všichni před námi odešli, a neviděli jsme už ani živou duši. Tak jsme trochu zazmatkovali, a vydali se špatným směrem. Ale neboj, všechno dobře dopadlo. Dole pod kopcem jsme došli do nějaké dědiny nebo města a zrovna jel okolo toho náměstí autobus s naší výpravou, lidi nás uviděli oknem, a byli jsme zachránění. :-D
Jo ahá, Olympiáda… Dneska je myslím poslední den, že ? Tak já se jdu teda učit. Vrátím se po Olympiádě. ;-)

reagovať

lojzo | 12. 8. 2012 Ne 13:57 |   [17]

[14] „kde jsou všichni ?“
Haló, košo, stále nefunguje Vyhľadávanie! 8-)

reagovať

TlusŤjochweb | 12. 8. 2012 Ne 16:41 |   [18]

[16]
…myslím, že i vy jste Olympu dosáhli.

reagovať

Oby | 12. 8. 2012 Ne 16:49 |   [19]

reagovať

Oby | 12. 8. 2012 Ne 16:53 |   [20]

[17] Nooo… koukám právě, že „Vyhľadávanie“ ňák nefunguje – ani koša nedokáže vyhledat. Beztak to tak nastavil schválně, aby měl aspoň o víkendu kousek zaslouženého klidu. ;-)

reagovať

Karel | 12. 8. 2012 Ne 19:45 |   [21]

Gratuluji i k polovičnímu úspěchu.

reagovať

brabiweb | 12. 8. 2012 Ne 20:08 |   [22]

Že pro Pepu nejsou žádné hory dost vysoké a široké, cesty dost dlouhé jsem už pochopila z vyprávění dříve a že se s ním pustil Košo je odvážné. Kluci, vlastně pánové, klobouk dolů před vašimi výkony :)

reagovať

pepa | 12. 8. 2012 Ne 20:13 |   [23]

[22] Děkujeme. Naopak to je. Já jsem se (s)pustil s košom :-(
Anebo :-) ?

reagovať

pepa | 12. 8. 2012 Ne 20:39 |   [24]

[21] Karle, Karle… O jakém polovičním úspěchu hovoříš? Pro někoho polovina jako pro druhého dvě celé… Nebo čtyři…

reagovať

Karel | 12. 8. 2012 Ne 20:42 |   [25]

[24] Polovina z původního plánu. Ale určitě je úspěch i ta polovina. Taky bych to asi nedal… ;-)

reagovať

kety | 12. 8. 2012 Ne 21:14 |   [26]

Teď jsem si všimla, že mi nějak hapruje počítač – neukazuje modré nadpisy článků. nemůžete mi někdo poradit, co s tím? Při aktualizaci jen problýsknou… 8-O

reagovať

košo | 13. 8. 2012 Po 6:22 |   [27]

[26] to máš InternetExplorer-9. V hlavnom menu klikni „Nástroje“ a tam „Režim kompatibilného zobrazenia“…

reagovať

kety | 13. 8. 2012 Po 7:19 |   [28]

[27] Máš pravdu, je to InternetExplorer-9, PC mi to potvrdil. Našla jsem i nástroje, ale ten režim komp. zobr. tam nikde nevidím… :-( Jsem já to ale trouba… Díky za radu, ale bez toho „režimu“ to asi nepůjde, že?

reagovať

košo | 13. 8. 2012 Po 9:01 |   [29]

[28] nooo ak je to v práci, to treba ísť za adminom. Ak je to doma, dať preč IE-9 a nainštalovať Chrome ;-)

reagovať

kety | 13. 8. 2012 Po 9:08 |   [30]

[29] Hm, tak tady je zakopaný pes. Noťas je pracovní, byť je právě doma a má prázdniny… ;-)
Ale co, hlavně že vidím aspoň cosi. Zkusím se časem ozvat, ať mi tam někdo povolaný ten Chrom vrazí… Děkuju za radu!

reagovať

SV | 13. 8. 2012 Po 9:10 |   [31]

[14] kto chodieva po horách, ten sa to naučí, Oby ;-) včas ustúpiť je niekedy otázka nielen nosenia na chrbte, ale aj zdravia, prípadne aj života ;-)

reagovať

SV | 13. 8. 2012 Po 9:14 |   [32]

„Asi 15 minút to bol ťažký súboj môjho rozumu s mojim ješitným egom“ iba 15 minút?! 8-O tak to si musel byť na smrť unavený! ;-)
že je Košo super, to ja viem odvždy, aj bez Preletu ;-)
Gratulujem a nech žijú šišnuté akcie! 8-)

reagovať

SV | 13. 8. 2012 Po 10:05 |   [33]

reagovať

SV | 13. 8. 2012 Po 10:06 |   [34]

„Ale „ono sa to zobudilo“ úplne samo!“
…někdy se zdá, že něco nejde, ale ono to pak jde 8-)

reagovať

lojzo | 13. 8. 2012 Po 10:11 |   [35]

reagovať

SV | 13. 8. 2012 Po 10:12 |   [36]

[3] + [4] hmmm znie to zaujímavo 8-)

reagovať

lojzo | 13. 8. 2012 Po 10:14 |   [37]

[36] Čaká ťa ďalšie pečenie! ;-)

reagovať

SV | 13. 8. 2012 Po 10:19 |   [38]

[37] mňa?! teraz si na rade ty! ;-)

reagovať

SV | 13. 8. 2012 Po 10:20 |   [39]

„Keby som tadiaľto išiel sám, tak sa aspoň 10krát stratím …“ to ti verím 8-)

reagovať

košo | 13. 8. 2012 Po 10:22 |   [40]

[38] nie nie nie, lojzo nevie takú skvelú bábovku !!! Len tú ďalšiu poprosím do väčšej formy, viac hrozienok a navrch trošku poliať čokoládou 8-)

reagovať

lojzo | 13. 8. 2012 Po 10:24 |   [41]

[38] „teraz si na rade ty!“
[40] „nie nie nie“
Díky košo, si kamoš! ;-)

reagovať

SV | 13. 8. 2012 Po 10:25 |   [42]

[40] no iste, aj ja poprosím modrozelenépá­sikatébodkova­né z neba a k tomu ešte niekoľko polnočných hviezd! ;-)

reagovať

kety | 13. 8. 2012 Po 10:33 |   [43]

[40] Doufám, že jste dostali každý svou vlastní (buchtu)? Medaile se taky rozdávají extra… ;-)

reagovať

SV | 13. 8. 2012 Po 11:36 |   [44]

poďakovanie za Šumiac vo forme dvojpusy odovzdám ;-)

reagovať

Oby | 13. 8. 2012 Po 12:38 |   [45]

[43] :-D :-D :-D „…dostali každý svou vlastní (buchtu)?…“ – To by bylo nejlepší, že ? I když bábovku dostali společně. ;-)

reagovať

kety | 13. 8. 2012 Po 13:02 |   [46]

[45] Tak to je jasné, proč košo dál nešel. Měl to v nose, že bábovka bude jen jedna. Tak příště, košo, příště budou pro posichrování úspěchu akce určitě aspoň dvě! :-D :-D

reagovať

Ďuri | 13. 8. 2012 Po 16:57 |   [47]

Pepovi gratulácia za kondičku a odhodlanie (pekelná závisť), ale Košovi snáď ešte väčšia gratulácia za zdravý rozum. Zriedka to vec v našich končinách!

reagovať

kety | 13. 8. 2012 Po 19:22 |   [48]

Tak jsem si trochu propočítala průměrnou rychlost pochodu a došla jsem k číslu kolem 3,5 km/h. To je dost šílené, šlapat tímhle tempem hore dole a ještě přes polomy a částečně i po tmě devětadvacet hodin… 8-O Slova mi na to nestačí…, jen zírám.

reagovať

pepa | 13. 8. 2012 Po 20:12 |   [49]

[47] Jejda, Ďuri, ty ještě existuješ? Děkujeme! :-)

reagovať

lojzo | 13. 8. 2012 Po 20:51 |   [50]

Jéj, tabuľka!
A vyčítal som z nej, že na chvíľu sa k vám pripojila aj súdružka Oravcová… ;-)

reagovať

kety | 13. 8. 2012 Po 21:33 |   [51]

No, fakt. A kolik těch ženských se přidalo! A ta zadná byla ještě k tomu HOLÁ! 8-O :-D

reagovať

SV | 14. 8. 2012 Ut 8:45 |   [52]

[47] ahoj Ďuri ;-)

reagovať

lojzo | 14. 8. 2012 Ut 10:04 |   [53]

Teda ten košo je zákerák! Prepísal „s. Oravcová“ na „sedlo Oravcová“ a môj komentár č.50 teraz vyznieva úúúplne blbo! :-/
:-)

reagovať

SV | 14. 8. 2012 Ut 10:29 |   [54]

[53] som to prečítala, že Košo je uterák! ;-)

reagovať

SV | 14. 8. 2012 Ut 10:30 |   [55]

[53] no, na Košo si dávaj pozor, to je zwýře nebezpečné ;-)

reagovať

košo | 14. 8. 2012 Ut 11:47 |   [56]

[53] kto druhému jamu jamu, sám do nej sám :-P

reagovať

SV | 14. 8. 2012 Ut 12:04 |   [57]

reagovať

pepa | 14. 8. 2012 Ut 12:49 |   [58]

[53] jsem zmatený, ta baba, co jsme před Zadnou Hoľou potkali, se jmenovalo sedlo? :-(

reagovať

kety | 14. 8. 2012 Ut 13:00 |   [59]

[58] Myslíš tu zadní holou? ;-)

reagovať

SV | 14. 8. 2012 Ut 14:05 |   [60]

no teda, ak budete zrýchľovať takýmto tempom, tak tú vodu budete potrebovať na hasenie zadkov! ;-)

reagovať

Ďuri | 14. 8. 2012 Ut 16:46 |   [61]

[49] + [52] …ale áno, ešte existujem, aj keď sa tomu sám divím.

reagovať

Jago | 14. 8. 2012 Ut 19:00 |   [62]

Pánové, já jen mlčky smekám!

reagovať

Oby | 14. 8. 2012 Ut 19:48 |   [63]

[51] Tak holé baby nejen v Paříži, ale dokonce i v Tatrách ! 8-O Pekně jsi, kety, ty chlapy odhalila, že proč na ten přelet vlastně šli. :-D

reagovať

Jago | 14. 8. 2012 Ut 21:36 |   [64]

[63] Ovšem uznej, že jít za holými babami v Paříži je daleko snazší, než se kvůli nim trmácet 40 či kolik kilometrů hore-dole. :-)

reagovať

kety | 14. 8. 2012 Ut 21:48 |   [65]

reagovať

Jago | 14. 8. 2012 Ut 21:58 |   [66]

Košo: Opustil jsi Pepu na Čertovici. Nějak mi není jasné, zda a jak ses odtamtud dostal někam do civilizace. Možná by to zajímalo i ostatní čtenáře. ;-)

reagovať

lojzo | 14. 8. 2012 Ut 22:00 |   [67]

[66] Ja tú story poznám, ale nechám koša, nech ju porozpráva sám. Snáď len prezradím, že sa do civilizácie dostal. ;-)

reagovať

Jago | 14. 8. 2012 Ut 22:02 |   [68]

[67] Že se dostal, to jsem pochopil, jinak by nám o Preletu nevyprávěl. Dobrá, nechám to na něm.

reagovať

pepa | 15. 8. 2012 St 4:13 |   [69]

[66] [67] Čertovica je civilizace. A neopustil mě, srdečně jsme se rozloučili a pár hodin nato mě čekal na Donovaloch…
Ale také se přimlouvám, aby tu story porozprával… :-)

reagovať

Jago | 15. 8. 2012 St 7:21 |   [70]

[69] Aha, takže tam staví autobus nebo aspoň Lojzo s autem. Takže i já jsem zvědavý na dozvuky… :-D

reagovať

košo | 15. 8. 2012 St 8:03 |   [71]

[69] [70] to nieje žiadna story. Za 10 minút ako sme sa rozdelili, mi išiel autobus do Podbrezovej. Tam prakticky hneď prípoj do Brezna. V Brezne na železničnej stanici mi vrátili paličky, ktoré som si vo vlaku zabudol v stredu. Necelú hodinku som počkal na vlak do Bystrice, no a keď Pepa volal 18:30 z Chopku ja už som sedel u lojza v kuchyni… to nieje žiadna story …

reagovať

SV | 15. 8. 2012 St 9:27 |   [72]

[71] to je náhodou celkom pekná story ;-)

reagovať

lojzo | 15. 8. 2012 St 12:42 |   [73]

[72] „celkom pekná story“ No, až na ten koniec – vieš aké ťažké je dostať koša z kuchyne, zvlášť keď nablízku cíti bábovku? 8-)

reagovať

košo | 15. 8. 2012 St 12:45 |   [74]

[73] stačí nechať v obývačke rozložené puzzle :-D

reagovať

SV | 15. 8. 2012 St 13:01 |   [75]

reagovať

SV | 15. 8. 2012 St 13:06 |   [76]

[73] .....a vieš ako sa blbo spí celú noc na zemi pred chladničkou? ;-)

reagovať

lojzo | 15. 8. 2012 St 13:26 |   [77]

[76] Hm, keď tak nad tým rozmýšľam – neskončil košo ten Prelet na Čertovici hlavne preto, aby sa k tej bábovke dostal prvý? 8-)

reagovať

košo | 15. 8. 2012 St 13:33 |   [78]

[77] hmm píšem si : lojzo – prvé veľké významné mínus :-|

reagovať

SV | 15. 8. 2012 St 13:53 |   [79]

[77] hm, keď tak nad tým rozmýšľam, nebolo to náhodou kvôli tým ženským? ;-) Orlová, Andrejcová, Kolesárová, Oravcová…a ešte aj akási Čertica ;-)

reagovať

košo | 15. 8. 2012 St 15:26 |   [80]

[79] žiadna Čertica, ja mám pri svojom znamení napísané že by to mala byť Ryba – najlepšie Šťuka ;-)

reagovať

SV | 15. 8. 2012 St 15:36 |   [81]

[80] jááj, ahááá. to aby vedela mlčať a hrýzť ;-)

reagovať

kety | 15. 8. 2012 St 16:55 |   [82]

[80] Tak na ryby jsou nejlepší jižní Čechy nebo rovnou móře…, kdepak hřeben Nízkých Tater! ;-)

reagovať

košo | 16. 8. 2012 Št 9:23 |   [83]

[82] no ale ja som tam bol lietať – né rybařit :-D A na lietanie sú Nízke Tatry ideálne !!! 8-)

reagovať

SV | 16. 8. 2012 Št 9:34 |   [84]

[83] aj Vysoké ;-)

reagovať

lojzo | 16. 8. 2012 Št 12:10 |   [85]

[78] No, aspoň že veľké a významné! :-D

reagovať

k | 16. 8. 2012 Št 12:36 |   [86]

reagovať

SV | 16. 8. 2012 Št 12:46 |   [87]

[85] Košo sa polepšilo 8-)

reagovať

Oby | 19. 8. 2012 Ne 5:04 |   [88]

[87] To bude nějaká fáma. V jeho případě to přece nejde. B-)

reagovať

Oby | 19. 8. 2012 Ne 5:07 |   [89]

Hm, se píše ten obrejlenej smajloš ? Že by takto ? 8-)

reagovať

SV | 20. 8. 2012 Po 9:46 |   [90]

[89] úplne presne takto ;-)

reagovať

SV | 20. 8. 2012 Po 9:47 |   [91]

[88] myslíš? 8-)

reagovať

SV | 20. 8. 2012 Po 14:56 |   [92]

„Celý deň som „z taktických dôvodov“ nemal kávu.“ Si fakt dobrý! 8-)

reagovať

Pripojte svoj komentár!

Môžete používať Texy! syntax.

* Hviezdičkou sú označené povinné údaje.


Rubriky

Najnovšie komentáre

Fotogalérie

    Náhodná fotografia

    Prejdite na fotografiu Duomo – kaple sv. Agáty.

    Všetky fotogalérie


    Obľúbené adresy



    Služobný vchod