Bacharach

Původní název města „Baccaracus“ ukazuje na keltský původ. První zmínka o něm pochází z počátku 11. století, ale už v 7. století bylo v majetku kolínského biskupa Kuniberta. Správci (fojtové) kolínského majetku byla falckrabata, jež postupně potlačila vliv Kolína (nad Rýnem). Falckrabí Hermann von Stahleck byl tak mocný, že sídlil na hradě Stahleck (na obrázku v pozadí vlevo) a dcera jeho nástupce Konráda Štaufského se zde tajně provdala za příslušníka nepřátelského rodu Welfů. Od roku 1214 zde opět šéfovali Wittelsbachové, kteří tak získali spolu s městem Kaub i významný zdroj příjmů z cel. V roce 1314 se zde rozhodlo o zvolení Ludvíka Bavorského německým králem.
Bacharach byl nejdůležitějším místem, kde se překládaly na velké lodě sudy s vínem z malých lodí, které mohly jako jediné proplout mělčinami kolem města Bingen. V roce 1356 dostal Bacharach městská práva, v roce 1344 se započalo se stavbou městských hradeb, které byly dokončeny již v roce 1400.
Kostel sv. Petra je bývalý klášterní, nyní evangelický farní kostel. Byl postaven v letech cca 1200 – 1269 jako románská třílodní basilika a byl obnoven na konci 19. století. Nyní reprezentuje pozdní rýnskou romantiku. Nejvýraznější je západní věž, jejíž horní část pochází z roku 1478. Zcela napravo je Mincovní věž (Münzturm), nazvaná tak podle sousedního domu, v němž se v 15. a 16. století razily mince. Je to jedna ze sedmi dodnes zachovaných čtyřbokých věží ze 14. století.

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte svoj komentár!

Môžete používať Texy! syntax.

* Hviezdičkou sú označené povinné údaje.